Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Wehikuł czasu czerwiec 2019 (rok 11/124)

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-06-04

15 lat temu, 22 czerwca 2004 roku ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów powołujące do życia Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie.

Na ręce Jej Magnificencji, dr Katarzyny Rusak, Wehikuł czasu składa serdeczne życzenia dalszego rozwoju uczelni, sukcesów dydaktycznych, badawczych i osobistych wszystkim studentom i pracownikom Uczelni. Przyjaciół z PWSZ uściśniemy przy najbliższej okazji.

Kompleks PWSZ

Zbliżają się X (tak! dziesiąte) Imieniny Jana, czyli spotkanie głogowskich Janin, Janów i Jaśków. 24 czerwca 2010 roku na ławeczce przy Profesorze Janie usiedli Jan Hłubowski wraz z Janem Fusem. Był też Antoni Bok z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, kilkoro znajomych i życzliwych przygodnych przechodniów. Zdjęcia robiła Grażyna Szyszka z Tygodnika Głogowskiego – a wirtualnie był też duchem Głogowski Wehikuł Czasu. Potem już, bez względu na pogodę, co roku w alei Wolności przy Janie z Głogowa składane są życzenia, a potem sadzone jest na pamiątkę oryginalne drzewko, wybrane przez pana Jana Hłubowskiego.

Wszystkim Jankom i Janom na ręce pani Janiny Ruebenbauer z ul. 10 Maja i Janowi Hłubowskiemu z Brzegu Głogowskiego wszystkiego najlepszego. Róbcie Państwo dalej swoje w zdrowiu i życzliwości otoczenia.

Tak wyglądała w lipcu 2017 roku żółtnica pomarańczowa, posadzona w Fosie Miejskiej w trakcie VII Imienin, przez Jasia Walosa. Każde drzewko opatrzone jest taką, jak widać, tablicą informacyjną (fot. Grażyna Mysków).

Kończy się rok szkolny 2018/2019. Rok wielu niespotykanych dotąd wydarzeń w oświacie. Jednym z nich była likwidacja gimnazjów. Uczniowie klas III zamykają bowiem za sobą drzwi gimnazjów w ustroju szkolnym RP. Za nami różne opinie, czasami kontrowersyjne sądy. Wehikuł wspomina przyjaciół z IV Gimnazjum im. Polskich Odkrywców. A głogowianom przypomina zmianę topograficzną. Już od dwóch lat, nie tyle, że przeszkadza żyć, ale budzi zdziwienie. Charakterystyczny budynek „Jedynki” – najpierw Szkoły Podstawowej, później Gimnazjum nr 1 – dziś mieści się SP nr 2.

 

Gimnazjum nr 1 w czerwcu 2017 (fot. Jacek Maciejewski).

Kolejna pozycja – Z lektur Wehikułu – i inne czerwcowe ciekawostki w zakładce Wehikuł czasu.

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres wehikulczasuglogow@interia.pl

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest czwartek, 2020-07-02