Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Koncert „Polonia Restituta”

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-11-15

W sobotnie popołudnie, 9 listopada br. w kościele na os. Kopernik odbył się koncert patriotyczny „Polonia Restituta” organizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej oraz Parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Program i repertuar artystyczny koncertu nawiązywał do rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości z motywem przewodnim twórczości największych kompozytorów polskich rożnych epok, autorów znanych dzieł utrwalających religijną, kulturową i narodową tożsamość. Koncert był przedsięwzięciem o wysokiej randze artystycznej z udziałem jednego z najwybitniejszych artystów muzyki organowej w Europie i Polsce, wieloletniego Rektora i kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Juliana Gembalskiego, Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi „Głogów” oraz Chóru „Beati Cantores”.

Koncert odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Starosty Powiatu Głogowskiego i Prezydenta Miasta Głogowa. Prowadziła go Bożena Rudzińska a każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy folder autorstwa Antoniego Boka.

(Fot. Z. Błażejewski)

 

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest czwartek, 2020-07-02