Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-04-07
Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i PWSZ w Głogowie zapraszają na spotkanie z dr. Martinem Sprungalą połączone z prezentacją jego najnowszej publikacji pt. „Wsie i miasta na pograniczu głogowsko – wielkopolskim”.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia br. o godzinie 16.00 w Bibliotece PWSZ w Głogowie (ul. P. Skargi 5). 
Najnowsze dwujęzyczne opracowanie, liczące ok. 700 stron, zawiera uzupełniony zarys dziejów wsi z pierwszego wydania książki (wyd. w 2010 roku) oraz poszerzony o kolejne miejscowości – łącznie 99 wsi i miast. Znajdziemy więc opisy miejscowości znajdujące się w przedwojennych powiatach: głogowskim, wschowskim, leszczyńskim, kożuchowskim, zielonogórskim i babimojskim.
Do większości opisów wsi są załączone mapki (wg stanu z 1939 roku), które udało się odtworzyć dzięki zaangażowaniu obecnych i byłych mieszkańców byłego pogranicza z kraju i zagranicy. Ponadto załączono zestawienia właścicieli miejscowych majątków ziemskich i proboszczów parafii katolickich, pastorów gmin ewangelickich oraz urzędników leśnych w poszczególnych miejscowościach. Książka zawiera też sporo nieznanych dotąd fotografii.

Dr Martin Sprungala, autor książek historycznych, dotyczących, m.in. Kroniki Wschowy, prezes stowarzyszenia Glogauer Haimatbund w Hanowerze, redaktor biuletynów informacyjnych „Weichsel – Warthe” oraz Niemieckiego Towarzystwa Historycznego Ziemi Poznańskiej, członek komisji ds. Niemców w Polsce. 

W  trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki (cena: 90 zł)
Zapraszamy serdecznie. Zarząd TZG
 
Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest czwartek, 2020-07-02