Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Spotkanie autorskie

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-04-11

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wspólnie z Biblioteką PWSZ w Głogowie zorganizowało we wtorek, 9 kwietnia br. spotkanie z dr. Martinem Sprungalą. Podczas wizyty niemieckiego historyka, będącego zarazem prezesem stowarzyszenia Glogauer Haimatbund w Hanowerze, skupiającego przedwojennych głogowian i ich potomków, zaprezentowano jego najnowszą publikację pt. „Wsie i miasta na pograniczu głogowsko-wielkopolskim”.

A prezentowana książka to dwujęzyczne opracowanie, liczące ok. 700 stron, które zawiera uzupełniony zarys dziejów wsi z pierwszego wydania książki (wyd. w 2010 roku) oraz poszerzony o kolejne miejscowości – łącznie 99 wsi i miast. Na jego łamach znaleźć można opisy miejscowości znajdujące się w przedwojennych powiatach: głogowskim, wschowskim, leszczyńskim, kożuchowskim, zielonogórskim i babimojskim.

Całość wtorkowego spotkania moderował Dariusz Czaja z TZG, który opowieść dr. Sprungali o książce uzupełnił pytaniami o Głogów i Ziemię Głogowską. W spotkaniu tym uczestniczył prezydent Głogowa – Rafael Rokaszewicz.

(Fot. z arch. TZG)

Comments are closed.

Close Print