Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

X Gala Głogowskiej Nagrody Historycznej – 23.09.2022

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2022-09-19
23 września 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie zostanie wręczona po raz X Głogowska Nagroda Historyczna Złoty Bilet Czytelników „Wehikułu Czasu”. Patronat Honorowy nagrody objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
X Głogowską Nagrodę Historyczną otrzyma jeden z poniższych Nominowanych:
1. Miejski Ośrodek Kultury – za projekt „Legendy z Ziemi Głogowskiej”
2. Przemysław Lewicki – za aktywność w upowszechnianiu wiedzy o lokalnej przeszłości przez prowadzenie popularnych profili w mediach społecznościowych.
3. Stowarzyszenie Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic – za odkrycie pomnika Fryderyka Schillera oraz za dalsze działania.
4. Fundacja Na Rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi z Dalkowa – za wachlarz działań i projektów na rzecz edukacji ekologicznej i historycznej w roku 2021.
5. Uta Hanusek i Mateusz Tomyślak – za inicjatywę interwencyjnej akcji ratunkowej, konserwacji i przeniesienia malowideł ściennych z ruin kaplicy w Rapocinie do Kolegiaty w Głogowie.
Głogowska Nagroda Historyczna – „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu” jest przyznawana przez internetowy „Głogowski Wehikuł czasu”. Zadaniem Nagrody jest popularyzacja przeszłości Ziemi Głogowskiej, honorowanie oraz promocja twórców, organizatorów i autorów wydarzeń i publikacji dotyczących historii miasta i regionu. Plebiscyt organizuje i przeprowadza Głogowski Wehikuł Czasu przy współudziale kilkunastoobowej Kapituły. Organizatorami Gali są Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Głogowski Wehikuł Czasu. Nagrodą Główną jest statuetka wykuta przez znanego rzeźbiarza, Janusza Owsianego będąca wizerunkiem logo Wehikułu.
.
Gościem specjalnym uroczystej X Gali będzie znany literat, reporter i dziennikarz Wojciech Tochman. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Błaszczyk.
Wojciech Tochman wydał m.in. książki „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć”, które razem z „Pianiem kogutów, płaczem psów” tworzą tryptyk o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i Hercegowinie, w Rwandzie i w Kambodży. Jest tłumaczony na niemal wszystkie główne języki europejskie. Wydaje także w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Laureat kilku nagród, w tym „Premio Kapuściński” przyznawanej w Rzymie.
 
Comments are closed.


- A +
Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl
dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Szczegółówe informacje na stronach MOK w Głogowie.
Tutaj: AUDIOBOOKI ; a tutaj: LEGENDY (filmy)
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest środa, 2023-12-06