Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Teatr im. Andreasa Gryphiusa – „Wieczór Pamięci Jochena Kleppera”

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2023-03-22

W Teatrze im. Andreasa Gryphiusa z udziałem licznie przybyłej publiczności w sobotę 18 marca br. odbył się „Wieczór Pamięci Jochena Kleppera”. Postać i twórczość niemieckiego poety, pisarza i dziennikarza okresu międzywojennego przedstawili dr Martin Sprungala – przewodniczący Glogauer Heimatbund e. V. i Antoni Bok z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Pastor Erich Busse z Drezna – uznany w Niemczech znawca i popularyzator twórczości Jochena Kleppera – zwrócił uwagę na szczególne miejsce, jakie w społeczności wyznania ewangelickiego nadal odgrywają psalmy jego autorstwa.

Właśnie na scenie głogowskiego teatru miało miejsce prawykonanie polskie pieśni Jochena Kleppera „Die Nacht ist vorgedrungen” (Noc się rozprasza), do której muzykę napisał Johannes Petzold. Tekst przetłumaczył Antoni Bok z życzliwą pomocą Katarzyny Swędrowskiej a kompozycję pięknie zaśpiewały: Wiktoria Wróbel, Hanna Kozieł, Dorota Drozd i Joanna Biały z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W drugiej części „Wieczoru Pamięci” odbyła się projekcja filmu fabularnego produkcji niemieckiej z 2021 roku „Godzina cienia”

Fot. Barbara Popiel

Comments are closed.


- A +
Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl
dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Szczegółówe informacje na stronach MOK w Głogowie.
Tutaj: AUDIOBOOKI ; a tutaj: LEGENDY (filmy)
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest wtorek, 2023-05-30