Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Imieniny Jana w Głogowie

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2021-06-26
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca br. już po raz dwunasty spotkaliśmy się na Alei Wolności przy pomniku słynnego głogowianina – Jana, aby świętować jego imieniny. Imprezę tę od lat organizują wspólnie: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Tygodnik Głogowski. Wśród zebranych głogowian, byli również przedstawiciele „Społem” PSS Głogów, Huty Miedzi „Głogów”, Głogowskiego Szpitala Powiatowego oraz Prezydent Głogowa – Rafael Rokaszewicz.
Nie zabrakło tradycyjnych już, pamiątkowych koszulek oraz tego, co stało się symbolem naszych imienin – sadzenia kolejnych drzewek. W tym roku – w Fosie Miejskiej – drzewka posadzili przedstawiciele: „Społem” PSS Głogów, który świętuje jubileusz 75-lecia, Huty Miedzi „Głogów” obchodzącą w tym roku 50-lecie oraz przedstawicieli wygaszonego już oddziału covidowego w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Podobnie też, jak w poprzednich edycjach, pięknym graniem umilili czas trębacze ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Liszta w Głogowie.
Uroczystość odbyła się dzięki sponsorom: pizzeria Tutti Santi, Qubus hotel, OK. Park, PSS „Społem”, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Piekarnia – Cukiernia Witczak, Centrum Promocji Zdrowia „Korim” Małgorzata i Paweł Kotula, GLG Firany, a także prezydent miasta Rafael Rokaszewicz. Jak co roku była też Ewa Drozd z prezentem dla najmłodszego Jaśka. Swój prezent dla małego solenizanta ufundował również poseł Wojciech Zubowski.
(Fot. D. Czaja, arch. TZG)
Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest środa, 2021-09-22