Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Wehikuł czasu – styczeń 2021 (rok 12/143)

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2021-01-01

Minął rok 2020. Rok największych zmian i doświadczeń, jakich doświadczyliśmy za naszego życia – zagrożenie epidemiczne dotknęło nas wszystkich na początku marca i trwa… Minął rok … rok przestępny, więc i epidemia trwa dzień dłużej. Zdaniem Sejmu miał być to rok Świętego Jana Pawła II, hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Leopolda Tyrmanda, Romana Ingardena, Bitwy Warszawskiej i Zaślubin Polski z morzem w Pucku (1920). Senat ogłosil go Rokiem Fizyki.

Rok polityki i rok kobiet i młodzieży.

Matematycy przypominają, że 2020 należy do bardzo rzadkiego gatunku liczb, ponieważ jest liczbą autobiograficzną. Zauważmy, że jej pierwsza cyfra jest zarazem liczbą zer w  zapisie dziesiętnym, druga – liczbą jedynek, trzecia – liczbą dwójek, czwarta – liczbą trójek.

Przez epidemię był to też rok płatności bezdotykowych, zakupów przez Internet, videokonferencji i kariery słowa „zdalne”. Według tygodnika TIME „był to najgorszy rok w historii”- nie tylko dla Ameryki, ale i świata.

Pokazał nam też najdobitniej, że bez siebie nawzajem nie przetrwamy. Wehikuł czasu, życzy Wam w Nowym Roku jak najszybszego wyjścia z epidemii, spokoju, szacunku i miłości wzajemnej..

Fot. Barbara Popiel

Zima w Twierdzy Głogów w roku 2021 odbędzie się już po raz 13. Tradycyjnie wraz z początkiem zimowych ferii szkolnych odbywał się od lat pod tym tytułem cykl imprez adresowanych do miłośników Głogowa, twierdzy i historii. Feralna trzynastka i pandemia spowodowały, że doroczna impreza teraz odbędzie się w innym wymiarze. Organizatorzy zapowiadają, że od 4 stycznia akcja odsłoni wiele tajemniczych miejsc. Tym razem Zima w twierdzy będzie mieć zupełnie inną formę niż zwykle.

Chcemy pokazać Wam ciekawe miejsca Głogowa, zazwyczaj niedostępne i zamknięte dla zwiedzających. Pójdziemy do tych miejsc z naszą kamerą, pokonamy wszelkie trudności – na przykład dziesiątki schodów, wejdziemy na szczyty lub zejdziemy do podziemi, spojrzymy przez obiektyw w górę, w dół lub przed siebie

– napisali Organizatorzy z Centrum Informacji Turystycznej UM i Klubu Batalionowego. Tak więc w dniach 4 – 17 stycznia czekają nas ciekawe prezentacje w Internecie. Transmisje, spotkania online na żywo, filmiki i relacje z ciekawych i tajemniczych miejsc publikowane będą na Facebooku na stronie Głogów – Gmina Miejska.

W trakcie imprezy „Zima w Twierdzy Głogów 2029”.

 

To nie jedyne atrakcje zapowiadane w mieście na czas ferii.

Kochani, już niebawem ferie zimowe. Przygotowaliśmy dla Was przeróżne atrakcje, mając w pamięci obowiązujące obostrzenia i sytuację panującą w kraju i na świecie. Śledźcie uważnie profile teatru, MOK i klubu Mayday.

 

Kolejna pozycja – Z lektur Wehikułu – i inne styczniowe ciekawostki w zakładce Wehikuł czasu.

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres: wehikulczasuglogow@interia.pl

 

 

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest niedziela, 2021-04-11