Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Regionalistyczny Konkurs Wiedzy Historycznej „Głogów moje miasto”.

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-11-30

W głogowskiej PWSZ odbył się miejski finał konkursu dla uczniów szkół podstawowych ramach programu prowadzenia lekcji regionalizmu w szkołach. Reprezentacje szkół z poziomu klas 6-7 zmierzyły się w eliminacjach pisemnego testu, który wyłonił najlepsze trzy szkoły, które wzięły udział w ścisłym finale.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w składzie: Malwina Trawińska, Julia Piekarz i Alan Szulc. Opiekunem drużyny była Pani Agnieszka Pilarowska. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 w składzie: Martyna Krupa, Hanna Hermatowska, Aleksander Kapturski. Opiekunem drużyny była Pani Małgorzata Olejnik. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w składzie: Wojciech Filipek, Wiktoria Kot, Ewa Wójtowicz. Opiekunem drużyny była Pani Edyta Wójtowicz. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Aleksander Kapturski ze SP 12.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez prezydenta Głogowa, prezesa Towarzystwa Ziemi Głogowskiej i dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Pomiędzy etapami konkursu uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili nowo otwarty po odbudowie Teatr Miejski po którym oprowadzali Antoni Bok i jego kierownik Michał Wnuk. Konkurs przygotowali i prowadzili :znany głogowski regionalista Ireneusz Dominiak i Małgorzata Grouz. Jurorami byli Antoni Bok i Zbigniew Mazurek.

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest piątek, 2020-04-10