Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Członek Rady TZG odznaczony Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-10-16

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w niedzielę 6 października, podczas XVIII Legnickiej Gali Kresowej, odbywającej się w Akademii Rycerskiej w Legnicy, działacz Towarzystwa Ziemi Głogowskiej – Marek Robert Górniak – decyzją Rady Krajowej Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, został uhonorowany Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich II RP.

Dodajmy, że po Sandrze Błażejewskiej, Marek Robert Górniak to kolejny już działacz naszego stowarzyszenia, który w ostatnim czasie za krzewienie wiedzy i historii polskich Kresów Wschodnich otrzymał to wyjątkowe odznaczenie.

Pochodzący z Grębocic Marek Robert Górniak, to Honorowy Obywatel tej Gminy oraz autor wielu materiałów naukowych i popularno-naukowych, w tym wyjątkowej serii tomików wspomnień i relacji pierwszych osadników i ich potomków na terenie Ziemi Głogowskiej. Wspomniane publikacje, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, dotyczą gmin: Grębocice, Kotla, Jerzmanowa i Gmina Wiejska Głogów.

 

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest poniedziałek, 2021-01-18