Zaproszenie – koncert muzyki kameralnej w Kotli

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Wójt Gminy Kotla i Parafia pw. św. Marcina z Tours w Kotli zapraszają na „Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” , który odbędzie się w dniu 06.10.2019 roku o godz. 16.00
W koncercie muzyki kameralnej wystąpią uznani w Polsce i Europie z licznych koncertów , konkursów i festiwali muzyki kameralnej i historycznych praktyk wykonawczych  dr.hab Magdalena Pilch – flet traverso i dr. hab Marek Pilch – klawesyn,  nauczyciele akademiccy na Akademii Muzycznej w Łodzi i Katowicach. Głównym wykonawcom towarzyszyć będzie głogowski Chór „Beati Cantores” pod dyrekcją Barbary Walendzik. Na koncercie usłyszymy utwory: (klawesyn i flet )
J.S. Bacha, J. Frobergera, J.M. Leclair, L. Couperiana, J-p. Rameau oraz wykonane przez chór: St. Moniuszki i M. Gomółki.
Od wielu lat organy w kościele pw. św. Marcina w Kotli są nieczynne i wymagają gruntownej renowacji. Koncert muzyki kameralnej będzie też okazją do podjęcia z inicjatywy wyżej wymienionych organizatorów do podjęcia społecznej inicjatywy renowacji organów w kościele w Kotli.

 © 2020 - Towarzystwo Ziemi Głogowskiej