Koncert muzyki organowej i kameralnej w Grębocicach

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Gmina Grębocice i Parafia pw. Św. Marcina
z Tours  zapraszają 21.09.2019 roku o godz. 18.00 (sobota)  na „ Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”, który odbędzie się w Kościele pw. Św. Marcina z Tours  w Grębocicach. Wystąpi jedna z najwybitniejszych organistek polskich o światowej sławie Elżbieta Karolak z Poznania.

Profesor dr. hab. Elżbieta Karolak jest wykładowcą akademickim w Akademii Muzycznej
w Poznaniu oraz uczy w wielu szkołach muzycznych pracując z dziećmi
i młodzieżą. Łączy pracę naukowo – dydaktyczną z działalnością koncertową. Występowała na większości najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce  (Oliwa, Koszalin, Słupsk, Kamień Pomorski, Poznań, Bydgoszcz)
i zagranicznych (Łotwa, Niemcy, Dania, Szwecja, Rosja, Hiszpania, Francja, Belgia, Holandia i USA).  Pełni funkcję pierwszej organistki w Poznańskiej Farze -Bazylice Kolegiackiej.Jest współorganizatorką i jurorem Międzynarodowych Konkursów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego i Staromiejskich Koncertów Organowych i Kameralnych w Poznaniu.Współpracuje z Orkiestrą Państwowej Filharmonii w Poznaniu, orkiestrami kameralnymi Amadeus i SinfoniaVarsovia, z Poznańskim Chórem Katedralnym. Dokonała licznych nagrań radiowych, płytowych i telewizyjnych.

Głównemu wykonawcy towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta OSP Kwielice z Gminy Grębocice  pod batutą Marcina Lercha. Niewątpliwie wydarzeniem artystycznym koncertu będzie wspólne wykonanie monumentalnej IX Symfonii Feliksa Nowowiejskiego, której wieńcząca część na temat Bogurodzicy zabrzmi – zgodnie z intencją autora Roty – przy współudziale organów i orkiestry dętej.

Na koncercie usłyszymy  wykonane na organach utwory: Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Felixsa Mendelssohna – Bartholdy’ego , Dietricha Buxtehude i  Feliksa Nowowiejskiego.
Orkiestra Dęta OSP w Kwielicach wykona utwory Jacoba De Haana.

„Koncerty muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” stanową cykl koncertów, odbywających się w 2019 roku w kościołach w miejscowościach Kłobuczyn, Grodowiec, Grębocice, Kotla i w Głogowie.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Grębocice.


 © 2020 - Towarzystwo Ziemi Głogowskiej