Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Piknik Forteczny TZG

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-09-05

W sobotę 31 sierpnia br. w Forcie Luneta na jeziorem zamkowym odbył się „Piknik Forteczny 2019”. Było to już kolejne od wielu lat plenerowe spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Ziemi Głogowskiej z przedstawicielami innych organizacji i stowarzyszeń regionalistycznych i pozarządowych oraz wielu instytucji działających w sferze dziedzictwa narodowego i kultury. Byli min. członkowie władz: Stowarzyszenia Miłośników Muzeum i Historii Miasta Głogowa, Stowarzyszenia Miłośników Głogowskich Fortyfikacji „Twierdza Głogów”, GROT, Głogowskiego Forum Historycznego, Głogowskiej Edukacji Kresowej, Stowarzyszenia Chóru „Beati Cantores”. Obecni byli też członkowie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Głogowie. Była to okazja do wielowątkowej dyskusji podczas poprzedzającej Piknik Rady TZG, oraz wzajemnych rozmów i wymiany doświadczeń i planów do dalszej współpracy w dalszej części Pikniku.

Piknik to nie tylko biesiadowanie i rozmowy. W trakcie jego trwania odbyło się wyprzedzająco wrześniowe Narodowe Czytanie Polskich Nowel, rozmowy o twórczości Andreasa Gryphiusa przedstawione przez regionalistę i tłumacza dr. Marcina Błaszkowskiego. O odbudowie Teatru w Głogowie mówili Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i Marta Dytwińska-Gawrońska. Z okazji Roku Moniuszki wielu śmiałków spośród uczestników Pikniku wspólnie zaśpiewało jedną z najpopularniejszych pieśni tego wybitnego kompozytora „Prząśniczki”

Na rozpoczęcie Pikniku wręczony został „Złoty Bilet Głogowskiego Wehikułu Czasu” dla Michała Cimka oraz specjalne wyróżnienie w postaci grafiki dla „Sympatyka TZG w 2019 roku” na portalach społecznościowych dla Pani Anny Laskiewicz.

(Fot. D. Czaja)

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest czwartek, 2020-07-02