Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Imieniny ulicy 10 Maja

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 2019-05-10

10 maja 1945, czyli 74 lata temu, jak zapamiętał Eugeniusz Hoinka, jeszcze miesiąc temu urzędnik skarbowy w Jarocinie, a teraz burmistrz Głogowa:
„… w dniu 10 Maja 1945 r., o godzinie 10.30 w imieniu władz polskich przejąłem miasto wraz z resztą ludności niemieckiej oraz rannymi jeńcami niemieckimi”.

10 maja 2019, czyli dziś odbyły się imieniny ulicy 10 Maja I to już po raz drugi. Pomysłodawczyni imprezy Pani Bogusia Slifierz wraz z Teresą Grzywacz i Andrzejem Ruebenbauerem, przy wsparciu swoich rodzin, sąsiadów i przyjaciół przygotowują radosne spotkanie dużych i małych. Będą zabawy dla dzieci, muzyka na żywo, tort sąsiedzki i gawędy. Obecny był również Pan Prezydent Głogowa.

Dziś od godziny 16.30, na ulicy, która na kilka godzin zamieniła się w deptak i kawiarnię.  Można się napić herbaty, spróbować upieczonych przez sąsiadki ciast.
Dodajmy przy okazji, że Towarzystwo Ziemi Głogowskiej realizuje projekt „Kwartał”. Po wspomnieniach mieszkańców „Stoczniowca” powstaje książka z udziałem mieszkańców kwartału ograniczonego ulicami 10 Maja, Chopina, Długosza, Połaniecką i Kościuszki i okolic. Zapraszamy do współudziału wszystkich – prosimy o zdjęcia i wspomnienia. Te ostatnie można przekazywać w każdy sposób. Czekamy na rodziny pierwszych mieszkańców, ich dzieci i wnuków. Opowiedzcie jak się żyło i realizowało marzenia? O przyjaźniach, sąsiadach, zainteresowaniach. O tym co wam przekazali pierwsi przybysze.

Koordynator projektu Marcin Kuchnicki – 601 285 981 i adres mailowy: marcin.kuchnicki@wp.pl i W. Maciuszczak – wehikulczasuglogow@interia.pl – czekają na Państwa odzew.

Wyjmijcie z szuflad i albumów swoje zdjęcia. Przypomnijcie swoje radości i smutki. Czekamy. Planowane są publikacje wspomnień z innych „Kwartałów” Głogowa.

(Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Głogowski Wehikuł Czasu)

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest piątek, 2020-04-10