Wehikuł Czasu        Glogoviensis         Glogopedia        
Statystyki

Koncerty Patriotyczne

Categories: Inne
Tags: No Tags
Comments: Comments Off
Published on: 21 listopada 2018

W sobotę, 10 listopada br. odbył się w kościele os. Kopernik pierwszy z koncertów patriotycznych pt. „Polonia Restituta”, organizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Stowarzyszenie Chór „Beati Cantores” oraz Parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na os. Kopernik.

Program i repertuar artystyczny koncertu nawiązywał do wydarzeń związanych z 1918 rokiem z motywem przewodnim twórczości największych kompozytorów polskich rożnych epok, autorów znanych dzieł utrwalających kulturową i narodową tożsamość. Licznie zgromadzona publiczność miała więc okazję wysłuchać utwory min. Nowowiejskiego, Kurpińskiego, Gomółki, transkrypcje organowe dzieł Chopina, Paderewskiego, Elgara, pieśni patriotyczne i marsze wojskowe Legionów Polskich i okresu II Rzeczypospolitej wykonywane na organach, orkiestrę dętą, solistów i chóry. Koncert był przedsięwzięciem o wysokiej randze artystycznej z udziałem znanych artystów muzyki organowej i kameralnej, głogowskiej Orkiestry Dętej Huty Miedzi „Głogów” oraz miejscowych chórów „Beati Cantores” i „Gaudium”.

Kierownikiem artystycznym i głównym wykonawcą muzyki organowej był dr hab. Bogusław Raba – posiadający bogate doświadczenie, wyniesione z udziału w festiwalach i koncertach w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W poniedziałek, 12 listopada br. odbył się również w kościele w Jaczowie drugi z koncertów patriotycznych pt. „Polonia Restituta”, organizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Stowarzyszenie Chór „Beati Cantores” oraz Parafię pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Podobnie jak program i repertuar artystyczny sobotniego koncertu, również i ten nawiązywał do wydarzeń związanych z 1918 rokiem z motywem przewodnim twórczości największych kompozytorów polskich rożnych epok, autorów znanych dzieł utrwalających kulturową i narodową tożsamość.

Wykonawcami byli chór „Beati Cantores” pod dyrekcją Barbary Walendzik oraz Monika Krahforst (grająca na organach) i Marek Stroński (grający na trąbce) wraz z wychowankami ze Szkoły Muzycznej im. Franciszka Liszta w Głogowie.

(Fot. D. Czaja, Z. Błażejewski)

Comments are closed.


- A +
Archiwum
Kategorie
*

WAŻNE LINKI

BFH

PWSZ_Głogów

Głogów - Okolice

Głogów - Okolice

 

INNE LINKI

Twierdza Głogów 2

MOK Głogów

 

Głogów     Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne


Witamy , dziś jest poniedziałek, 26 listopada 2018